Pagina principală > Știri > Liyang Packaging Box Co.

Liyang Packaging Box Co.

2023-07-03

Belgia vs Japonia 3: 2

ROSTOV-ON-DON-Belgia a organizat o revenire pe Rostov Arena, luni seară, când două goluri s-au remarcat în spatele Japoniei, sigilând victoria cu un gol de ultimă oră, care i-a trimis în ultimele opt.

Japonia, care a condus mai mult de 20 de minute, a fost persistentă și s -a apropiat foarte mult de a face istorie câștigând primul lor joc de eliminare a Cupei Mondiale.

Aceasta este prima dată când o echipă care a fost în urmă cu 2-0 a câștigat ultimele 16 ciocniri din 1970, cu doi înlocuitori au salvat cea mai prolifică echipă din faza de grup.

Scopul a fost crocant și procesul fluent. Portarul Belgiei Thibaut Courtois a aruncat mingea lui Kevin de Bruyne, care a driblat până la jumătatea japoneză înainte de a trece la Thomas Meunier în dreapta. Fundașul de la Paris Saint-Germain a trimis o cruce joasă. Romelu Lukaku s -a aruncat în timp ce Nacer Chadli a îmbrăcat mingea.

Când oamenii au simțit milă pentru domnișoară, a venit adevăratul nivel. Căpitanul Eden Hazard, care a marcat două goluri în jocurile anterioare a tăiat mingea către Fellaini, care a condus confortabil în antet. [Foto/Xinhua]

Golul a atras urale asurzitoare de la peste 41.400 de spectatori, iar apoi fluierul de finisare a semnalat un capăt al meciului intensiv.

Chadli a fost chemat de pe bancă după lovitura de o oră, împreună cu mijlocașul Manchester United, Marouane Fellaini.

Japonezii au preluat rapid conducerea după începutul celei de -a doua reprize, ca urmare a contraatacului.

Fundașul lui Tottenham Hotspur, Jan Vertonghen, nu a reușit să blocheze o trecere de la distanță până la Genki Haraguchi, care a condus mingea în colțul de jos.

Singura echipă din Asia rămasă a dublat curând avantajul patru minute mai târziu, Shinji Kagawa, mijlocașul din Borussia Dortmund, a livrat mingea către Takashi Inui, cu acesta din urmă lăsându -l în colțul îndepărtat de la aproximativ 20 de metri distanță.

Omelu Lukaku s -a aruncat în timp ce Nacer Chadli a obținut mingea în. [Foto/Xinhua]

Au avut aproape un al treilea obiectiv în fața înlocuirii din Belgia, care a fost eliminată de Courtois de la distanță apropiată.

Diavolii roșii arătau shambolici pentru o clipă, dar răscumpărarea Vertonghen a reluat încă o dată speranța în minutul 69. Din stânga cutiei, el a dat din cap la minge, văzând că a trecut pe lângă portarul Eiji Kawashima în colțul de sus.

Belgienii încântați și -au strâns eforturile. Patru minute mai târziu, au avut o lovitură peste bară.

Odată cu trecerea timpului, au devenit în joc.

Chadli, primind de la Meunier, a încercat o altă lovitură de cap, în timp ce Lukaku a urmat, forțându-l pe Kawashima într-un dublu-economie.

Japonezii au ratat un potențial finisher în timpul opririi, o lovitură liberă de Keisuke Honda de la mai mult de 36 de metri distanță. Courtois a făcut o salvare curajoasă.

Câteva minute mai târziu, însă, Belgia a dovedit că erau încă neînvins în toate jocurile lor, împreună cu Croația și Uruguay.

Shinji Kagawa, mijlocașul din Borussia Dortmund, a livrat mingea lui Takashi Inui, cu acesta din urmă lăsându -l în colțul îndepărtat de la aproximativ 20 de metri distanță. [Foto/Xinhua]

Nimeni nu a reușit să rupă impasul în prima repriză, deși amândoi au avut unele șanse foarte bune.

Japonezii au avut prima lovitură imediat după fluierul de deschidere de la Kagawa.

Apoi, belgienii au luat un control temporar al ritmului. În urma lui Axel Witsel, o lovitură deviată în minutul 16 a venit un colț. Hazard a condus -o la mijloc, dar apărarea puternică a japonezilor l -a obligat să renunțe.

O mare șansă a venit înainte de marcajul de jumătate de oră, când Lukaku, care a marcat 17 în ultimele sale 11 jocuri, a primit o încrucișare de la Dries Mertens în dreapta. Dar a căzut. Plasa, timp de câteva secunde, a fost fără gardă, dar nimeni nu a reușit să trimită mingea.

Deși Belgia a aruncat câteva șanse, au ajuns la sferturile de finală pentru a treia oară și se vor confrunta cu Brazilia care tocmai a bătut Mexic.

Brazilia vs Mexic 2: 0

Neymar din Brazilia, de sus, sărbătorește cu coechipierul Paulinho, după ce a marcat golul de deschidere al echipei sale în timpul celor 16 meciuri dintre Brazilia și Mexic la Cupa Mondială de Fotbal din 2018, în Samara Arena, în Samara, Rusia, pe 2 iulie (Photo/IC/IC )

Samara, Rusia-Neymar și Firmino au fost țintă, în timp ce Brazilia a învins Mexic cu 2-0 în Cupa Mondială, ultimele 16 confruntări, luni, pentru a câștiga un sfert de finală împotriva Belgiei sau Japoniei.

Neymar din Brazilia marchează golul cu 1-0 în timpul rundei Cupei Mondiale FIFA de 16 ani între Brazilia și Mexic. (Foto/IC)

După o primă repriză deschisă, dar fără gol, în condiții fierbinți, favoritele turneului Brazilia s -au despărțit în minutul 51, când un fundal din Neymar l -a trimis pe Willian clar în stânga, iar atacantul vedetei a fost la îndemână pentru a aluneca pentru a ajunge la crucea de întoarcere a coechipierului său.

Roberto Firmino din Brazilia sărbătorește marcarea unui gol pentru a-l face cu 2-0 cu coechipierii și managerul său Tite. (Foto/IC)

Portarul impresionant, Guillermo Ochoa, a ținut legătura cu Mexicul cu salvări bune de la Neymar, Gabriel Jesus și Paulinho, dar, deși centralii americani au lucrat neobosit și au arătat o voință reală de a ataca, s-au străduit să creeze șanse clare, în timp ce blestemul lor din a doua rundă a lovit din nou.

Neymar a înființat apoi Firmino pentru cel de -al doilea gol la două minute din timp, în timp ce Mexic a ieșit în ultimii 16 pentru a șaptea Cupă Mondială succesivă.

Liyang Paper Products Co., Ltd este o companie de fabrică și comerț situată în Dongguan, China. Specializat în producerea de ambalaje de hârtie cadou, cum ar fi cutie cadou, cutie de hârtie, pungă de hârtie, imprimare de carte, caiet, cutie de vin, cutie de vin din carton, cutie de vin din piele, cutie de vinuri, cutie de vin cu logo, cutii de vin, cutie de vin roșu, Cutie de vin de lux, ambalaje cu cutie de vinuri, cutie de vinuri personalizată, cutie cadou pentru hârtie pentru vin etc.
Baza personalizată pe designul dvs. este binevenită, nu ezitați să contactați tipărirea Liyang cu detaliile dvs. complete.